رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ ها را می توان یکی از انواع یاتاقان های غلتشی نامید. به طور کلی رولبرینگ ها در بسیاری از کاربرد های مکانیکی و صنعتی استفاده می‌شوند. رولبرینگ ها مانند بلبرینگ ها می‌توانند برای نگه داشتن دو یا چند قطعه صنعتی کنار یکدیگر استفاده شوند. تنها نگه داشتن این قطعات کنار یکدیگر از کاربرد های آنها نخواهد بود و این قطعه محبوب و کاربردی می تواند سایر قطعات را در کنار یکدیگر به حرکت درآورد. این حرکت می‌تواند به صورت چرخشی یا خطی باشد.
رولبرینگ‌ها با توجه به کاربردی که دارند در انواع متفاوتی تولید می‌شوند. از جمله آنها می‌توان به رولبرینگ های بشکه‌ای، سوزنی، استوانه‌ای و مخروطی اشاره کرد. هر کدام از این رولبرینگ‌ها کاربرد مخصوص خود را دارند و در موقعیت‌های مختلفی استفاده می شوند. در اینجا قصد داریم در مورد رولبرینگ های بشکه‌ای صحبت کنیم.

می‌توان رولبرینگ‌های بشکه‌ای را در گروه بیرینگ های خود تنظیم قرار داد. با توجه به نام این نوع بیرینگ ها به سادگی می‌توان کاربرد آنها را متوجه شد ولیکن ما برای اطلاعات بیشتر شما خواهیم گفت که این نوع رولبرینگ می‌تواند خود را تنظیم نموده و نیازی به دخالت شما برای کار و انجام وظایف مورد نظر ندارند. رولبرینگ بشکه‌ای در رینگ خارجی خود سطح کروی شکل دارند به همین دلیل می توان خاصیت خود میزانی را برای آنها در نظر گرفت. با توجه به این خاصیت می توان گفت که این نوع رولبرینگ برای بارهای شعاعی از نوع ضربه‌ای گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود.
این نوع رولبرینگ قلتک های بشکه ای شکل دارند. در سطح آنها پروفیل‌هایی قرار دارد که کاملا با با سطح‌های داخلی و خارجی آنها مطابقت خواهد داشت. این قلتک های بوسیله لبه های برجسته ای که داخل رینگ های داخلی آنها وجود دارد و قفسه های نگهدارنده‌ای که برای آنها در نظر گرفته شده است در جای خود به صورت ثابت نگه داشته شده اند. قفسه هایی که در طراحی ساخت آنها استفاده شده است عموما از جنس برنج یا پلی آمید تقویت شده هستند که از الیاف شیشه ساخته شده‌اند. این نوع رولبرینگ ها بسیار محکم هستند و می توانند بارهای سنگین و نیمه سنگین را به خوبی تحمل کنند. همچنین می توان برای برای های ضربه‌ای از این نوع رولبریگ استفاده کرد. از رولبرینگ بشکه‌ای می توان در ماشین آلات مخصوص معدن، غلتک های پشت بند و …. استفاده کرد.

میزان تحمل رولبرینگ بشکه‌ای

رولبرینگ های بشکه‌ای با توجه به طراحی داخلی و شیوه ساخت خاصی که دارند می توانند بارهای بسیار سنگین محوری را تحمل کنند. با توجه به اینکه در طراحی ساخت و بدنه این نوع قلتک از ساچمه و نوعی غلتک بلند و قطور استفاده شده است باعث می شود که این نوع رولبرینگ قابلیت تحمل بارهای بسیار سنگین محوری را داشته باشند.
نکته بسیار جالب در کار این نوع رولبرینگ این است که می توانند به سادگی عدم همراستایی را تحمل کنند. رولبرینگ های بشکه‌ای درون ساختار خود دو ردیف ساچمه به شکل بشکه دارند که این دو ردیف زمینه‌ای را فراهم می کند که رولبرینگ های بشکه‌ای بتوانند نسبت به محور زاویه بسازند. در حقیقت نبودن همراستایی زاویه‌ای بین کنس داخلی و خارجی رولبرینگ می تواند تاثیر خود را در عملکرد و کارایی رولبرینگ نشان دهد.