رولبرینگ سوزنی کف گرد

از قطعات صنعتی مهم و کاربردی می توان به رولبرینگ ها اشاره کرد. انواع رولبرینگ را می توان در سایر پروژه های مکانیکی و صنعتی استفاده کرد و با توجه به طراحی ساخت و مدلی که دارند می توان آنها را در بسیاری از این نوع پروژه ها به کار برد. رولبرینگ ها مانند بلبرینگ ها برای به حرکت درآوردن قطعات صنعتی در تعداد مختلف استفاده می شوند. می توان آنها را به عنوان یاتاقان های نوع تماس غلتشی معرفی کرد. رولبرینگ ها نوعی برینگ هستند که با رول کردن یا غلتیدن می تواند باعث حرکت کردن سایر قطعات صنعتی شود. به رول برینگ های در هر نوعی که باشند roller bring هم می گویند.

با استفاده از غلتش که توسط رولبرینگ های مختلف انجام می شود می توان با لغزش کم و مقاومت زیاد حرکت قطعات را امکان پذیر کرد. رولبرینگ ها بر خلاف بلبرینگ ها برای حرکت دادن بار های شعاعی و نیمه شعاعی کاربرد دارند. می توان از این رولبرینگ ها برای به حرکت درآوردن سایر قطعات استفاده کرد ولی با توجه به طراحی ساخت و کاربردی که دارند در اکثر مواقع برای بار های شعاعی و نیمه شعاعی استفاده می شوند. رولبرینگ ها با توجه به استفاده در پروژه های مختلف و کاربردی که می توانند داشته باشند در انواع مختلفی ساخته می شود. ساختار کلی همه این رولبرینگ ها تقریبا شبیه به هم است ولیکن تفاوت هایی هم در آنها مشاهده می شود. به طور کلی رولبرینگ ها به چند دسته رولبرینگ سوزنی، استوانه‌ای، مخروطی و بشکه‌ای تقسیم بندی می شود.

سه نوع از رولبرینگ های بشکه‌ای، سوزنی و استوانه‌ای در نوع ساده و کف گرد وجود دارند و تولید می شوند. نوع کف گرد کاربرد و طراحی ساخت متفاوتی خواهد داشت. در اینجا ما قصد داریم که در مورد نوع کف گرد این نوع رولبرینگ صحبت کنیم.

معرفی رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ ها با توجه به کارایی و طراحی ساختی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند که یکی از پرکاربردترین آنها رولبرینگ های سوزنی هستند. این نوع رولبرینگ شباهت بسیار زیادی به رولبرینگ های استوانه‌ای دارند ولیکن در برخی از قطعات و اندازه ها متفاوت هستند. رولبرینگ های سوزنی مانند دیگر رولبرینگ ها در نوع ساده و نوع کف گرد تولید شده و استفاده می شوند. در مقایسه با سایر رولبرینگ ها می توان گفت که این نوع رولبرینگ فضای شعاعی کمتری برای حرکت بارهای مختلف دارد. از این نوع رولبرینگ بیشتر مواقع در طراحی وسایل های مخصوص اندازه گیری و در طراحی لوازم برقی خانگی استفاده می شوند.
طول رولر ها یا چرخنده ها در این نوع رولبرینگ متفاوت بوده و با توجه به شرایط و پروژه های مکانیکی و صنعتی متفاوت از آنها استفاده می شود. رولبرینگ های سوزنی کف گرد مشخصات خاص خود را دارند که در ادامه در مورد این مشخصات صحبت خواهیم کرد.